O blogu / Kontakt

O blogu:

Ten kawałek wirtualnej przestrzeni powstał po prostu z potrzeby serca (lub, jak kto woli, duszy, czy rozumu), dla uporządkowania i przechowania w zewnętrznej pamięci kulinarnych eksperymentów i czytelniczych wrażeń. Publicznie, by się podzielić ze znajomymi i zupełnie nieznajomymi. Może przejrzyściej byłoby stworzyć dwa osobne blogi - jeden kulinarny, drugi książkowy. Jednak wówczas byłyby to wirtualne szuflady poukładane, ale prawie bezosobowe.

O autorce:

Pani od Kotów, bo trzeba było wymyślić kiedyś nick na forum. Od czasu przeczytania Czarnej Kompanii Glena Cooka może być też po prostu Pani. Lubiłam gotować, zanim to stało się modne. Co absolutnie nie znaczy, że gotować umiem. Uzależniona od drukowanych literek do tego stopnia, że czytam dokładnie składy produktów i instrukcje obsługi. Lubię warzywa, ale nie zamierzam liczyć kalorii. Lubię sukienki, ale zazwyczaj chodzę w spodniach. Potrafię być cyniczna, lecz na przekór powszechnemu narzekaniu na pogodę, politykę i ceny, postanowiłam podchodzić do życia z naiwnym zachwytem. W następnym wcieleniu chcę być kotem. Ewentualnie stolarzem. Lubię przedmioty z duszą, gry planszowe, herbatę Earl Grey, zbierać kasztany. I koty. Gdybym mogła zostać, kim tylko zechcę, pewnie zostałabym sobą.

Kontakt:Jeśli spodobało Ci się tutaj, polub na Facebooku - gdzie oprócz powiadomień o nowych wpisach będą pojawiać się też drobne obserwacje, ulotne wrażenia, cytaty i pojedyncze obrazki. 


2 komentarze:

  1. Nie lubiłam gotować, ale musiałam się nauczyć. I ten proces trwa. Czytam instrukcje obsługi, etykiety, których nie rozumiem, napisy na koszulkach i książki, nie tylko z obrazkami. Dziękuję, że przypomniałaś mi o zbieraniu kasztanów, planszówkach, o spodniach nie musiałaś. Lubię herbatę sypaną i kawę. Tyle o mnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się bardzo, bo marzy mi się świat, w którym ludzie się wzajemnie inspirują. Tak po prostu, w drobnych rzeczach, codzienności. Co do instrukcji, to ja z wyjątkiem tych od gier - te wolę, kiedy znajomi objaśniają w trakcie rozgrywki. Zajrzałam do Ciebie, wpadnę na dłuższą chwilę pochłonąć całe archiwum uważnie. Pozdrawiam.

      Usuń